Nagyboldogsszony Kálvária és Kápolna
A Kápolna
A Nagyboldogasszony Kápolna az egyetlen nyitott Kápolna, ahová bárki betérhet. A Kápolna jól felszerelt, a szobrokon túl működő orgona is elhelyezésre került. A Kápolnában a 15.- feltamadas stacioja is elhelyezésre került. A kápolna külső oldalfalán elhunyt szeretteink emlékére emlékoszlop került felállításra, ahová kérésre szerettünk neve felkerül.
Szűz Mária
A Boldogságos Szűz – akit nyelvünk szentségesnek mond – a legnagyobb a szentek között, mert neki adatott az a kegyelem, hogy anyja lett a megtestesült Igének. Már a 4. században megtalálható az "Isten Anyja" (Theotokosz) cím, amit az efezusi zsinat (431) tett dogmává. Ezt a hitigazságot ünnepeljük január 1-jén. Augusztus 15-ét Szent István avatta ünneppé Magyarországon. Élete végén ezen a napon ajánlotta fel az országot Szűz Máriának, ami megalapozta a Regnum Marianum eszmét, amely szerint Magyarország Mária országa. Az ünnep elnevezéseként nálunk a Boldogasszony szón alapuló nagyboldogasszony honosodott meg.Ezen az ünnepen tarthatjuk Magyarország Patrónájának a napját is, a Mária-kegyhelyekre való zarándoklattal, körmenetekkel és az országszerte rendezett búcsúkkal. Különösen a Nagyboldogasszonynak szentelt templomok plébániái készülnek erre a napra nagyobb ünnepléssel.
A Kálvária
A Farmosi Nagyboldogasszony Kálvária rendhagyó modon, egyedülálló szemlélettel mutatja be a Golgotai kereszteket, ahol a korpusz megjelenésén kívül nem a stációk után, hanem a 11-12 stáció között szemlélteti Jezus szenvedését.